Profitmedia - komunikácia, média

   

Abededa vedomej tvorby šťastného života

Aj Ty môžeš byť šťastný a bohatý, ak si to skutočne praješ a ideš za svojím vnútorným hlasom. To, ako sa naozaj máš, je odpoveďou na Tvoje vnútorné rozhodnutie. Najdôležitejšie je, ako sa cítiš, pretože to vytvára Tvoj ďalší život. V súčasnosti sa z éry obetí posúvame na ceste vývoja vedomia do éry tvorcov. V ostatných rokoch sa postupne učíme, alebo rozpomíname, na abecedu vedomej tvorby šťastia, hojnosti a vnútornej vyrovnanosti. Dostali sme sa do okamihu, keď už nemusíme trpieť, a keď je možné všetko. Všetko – čo si dokážeme predstaviť.

pareja-feliz-saltando-playa

Všetko sa deje v prítomnej chvíli. Čas je náš veľký učiteľ, a je len ilúziou. Minulosť je už mŕtva, zostávajú po nej zvládnuté lekcie a ponaučenia. Všetko čo bolo, vnímame a pamätáme si cez pocity. Všetko čo príde, budeme riešiť po tom…

Všetko je teraz

Jediné, na čom záleží, je byť prítomný tu a teraz – pozitívny, uvoľnený, vo fyzickej a psychickej rovnováhe. Pokiaľ je to len trochu možné, tak aj šťastný, lebo tým si vytváraš zajtrajšie šťastie. Stvoriteľ nám dal slobodnú vôľu, takže každý si sám za seba vyberá z nekonečne bohatej a pestrej ponuky možností, čo chce zažiť – ako z katalógu Vesmíru.

Vesmír alebo najvyššia inteligencia Ti na každú myšlienku, otázku alebo pocit na základe zákona slobodnej voľby odpovie „áno“. Preto sa Ti deje to, čo miluješ alebo nenávidíš. Teda to, na čo sa sústredíš – buď s čím harmonizuješ, alebo čo máš problém prijať. Všetko je správne, keďže polarity sú len opačnou stranou totožnej mince. A všetko je energia, ktorú riadia naše myšlienky a pocity. Tie riadia naše činy, ktoré zasa vytvárajú naše skúsenosti, ktoré podmieňujú naše ďalšie voľby. Život je jednoduchý. Otázka znie: Ty riadiš jeho, alebo on Teba?

Kto žije šťastne

Šťastie nie je „muška jenom zlatá“, ako tvrdil klasik. Šťastie v živote je vecou voľby. V každej chvíli. Nepotrebuješ k nemu iné telo, iného partnera, viac peňazí, väčší dom… Vždy máš dostatok dôvodov na to, aby si bol vďačný. A keď si vďačný, oceňuješ a vážiš si to, čo máš, podľa zákona rezonancie prichádza k Tebe ešte viac dôvodov na vďačnosť, ocenenie a úctu. Pre niekoho je ťažké vzdať sa obmedzujúceho presvedčenia, že život musí byť ťažký. A pritom veci fungujú tak, že mu stačí úplne dôverovať.

Uvedom si, že si akoby živý počítač, ktorý pracuje podľa softvéru – programov myslenia a konania – ktorý máš v ňom nahratý. Vtip je v tom, aby si si ujasnil, čo si praješ zažívať a vymazal z pamäti to, čo Ti tam z určitých dôvodov nahrali vonkajšie autority – rodičia, širšia rodina, priatelia, inštitúcie, škola, náboženstvá, lekári, atp., jednoducho spoločnosť a okolie, v ktorom si doteraz žil. Podľa biológie presvedčenia žiješ to, čomu veríš. Takže ak chceš zmenu k lepšiemu, zreviduj vieru v hodnoty a zásady, ktorú žiješ. Spolu s odlíšením programov, ktoré pracujú pre Teba a proti Tebe, prichádza vhľad, uvedomenie a situácia sa „zázračne“ otočí. Pýtaš sa, ako to rozpoznať? Odpovedia Ti Tvoje pocity – v každej chvíli.

Čo si praješ

Veľa ľudí nevie, čo vlastne chce. Nechá sa vláčiť z extrému do extrému, alebo zo strachu prežíva šedú realitu, nešťastné drámy a smutné príbehy. Neber ohľady na limity a očakávania iných, každý z nás je tu v prvom rade sám za seba.

Určite vieš, čo chceš… ale asi si na to netrúfaš, alebo to nikto v Tvojej rodine či okolí nedokázal. Takže sa bojíš na to pomyslieť, vysloviť to a žiť. Alebo to chce ráznu zmenu, preto si radšej vytváraš siahodlhé negatívne monológy a výhovorky. Keď by si si naozaj priznal, že niečo chceš, išiel by si za tým. Ale to chce zmenu, ktorej tvorcom budeš Ty. A razom sa Tvoj vnútorný monológ zmení na pozitívny a všetko – aj Tvoj život – sa ocitne v úplne inom svetle.

Silvia Marisi Struhárová

Upravené: utorok, 13. september 2016, 21:08

Prečítané: 1023x

Symbolika čísel a zladenie sa s ich vibráciou

Všetko v nás aj okolo nás je energia. Čísla reprezentujú jej toky v našom bytí. Dátum narodenia má pre človeka zásadný význam, pretože prezrádza, s akými kartami sem prišiel hrať dobrodružnú hru svojho života.

Poznanie vibrácie a symboliky čísel nám dáva možnosť ovplyvňovať jednotlivé udalosti a harmonizovať naše prežívanie a osobnú cestu. Uvedomiť si, aké sú naše riziká a šance. Máme na výber chaoticky hasiť „osudové“ požiare, alebo sa na tieto situácie pripraviť a konať preventívne a vedome. Generácie ľudí pre nami si uvedomovali, že status quo neexistuje. Život je neustály pohyb, a preto v každej chvíli buď upadáme, alebo rastieme. Poznanie numerologických „tajomstiev“ a zákonitostí podporuje našu životnú múdrosť a v konečnom dôsledku aj životné šťastie.

Vlastnosti jednotlivých čísel

Numerológia pozná viacero spôsobov a postupov čítania vibrácií čísel. Pre začiatok si pamätajte, že zásadný význam má pre vás číslo vášho dátumu narodenia, číslo roku narodenia a do tretice – životné číslo, ktoré je súčtom všetkých čísel v dátume narodenia a jeho redukcia na číslo od 1 do 9.

Najsilnejšiu energiu nesie desiatková sústava. Jej nepárne čísla 1,3,5,7 a 9 sú slnečné a vyjadrujú mužskú energiu a jej prejavy – dynamiku, oheň, dávanie. Párne čísla 2, 4, 6 a 8 sú lunárne a reprezentujú ženskú energiu a jej kvality – statické prijímanie, pasívne odoberanie a živel vody. O je vo väčšine numerologických škôl považovaná za neutrálne číslo.

Je ideálne, ak je medzi nepárnymi a párnymi číslami v dátume narodenia rovnováha. Ak nie je, dá sa tento stav doladiť správnou voľbou krstného mena, ktoré má tiež svoju vibráciu.

Význam numerologickej mriežky

Čísla od 1 do 9 vytvárajú kompletný vibračný cyklus. Všetky čísla vyššie ako je 9, sa pre ďalších výkladom redukujú na jednoduché číslo. To znamená, že jednotlivé číslice sa sčítajú až pokým dostaneme číslo od 1 do 9.

Numerologická mriežka je štvorec, ktorý sa skladá z 9 políčok, kde má každé číslo svoje miesto. Podľa dátumu, ktorý analyzujeme, do neho najprv vpisujeme jednotlivé čísla. Ak sa čísla opakujú, tak ich zapíšeme do políčok viac, čo znamená hromadenie energie jedným smerom. Vzniká z toho napätie, ktoré má za úlohu človek zvládnuť konštruktívnym spôsobom. Energia izolovaných čísel je oslabená a znamená problém v danej oblasti. Chýbajúce čísla zasa hovoria o lekciách, ktoré si treba v živote osvojiť.

O čom vravia číselné roviny

Vyvárajú ich trojice susediacich čísel v numerologickej mriežke. Môžu byť vodorovné, zvislé alebo priečne (čísla v uhlopriečke). Každá nám určuje životné úlohy a cestu, ktorou máme kráčať. Plné číselné roviny vyjadrujú schopnosti, ktoré sme dostali do vienka pri narodení. Prázdne hovoria o smere potrebného vývoja pre rozvoj našej osobnosti.

Plné roviny sú dôkazom týchto vrodených vlastností: zručnosť, prispôsobivosť, vášeň, empatia, myslenie, vytrvalosť, energia, pochopenie či odhodlanie. Prázdne

roviny hovoria o ich nositeľoch, že majú v živote postreh, senzitivitu, inšpiráciu, ťažký osud, oddanosť veci, rozvoj, vízie i šťastie. Ak človek náhodou nemá v mriežke žiadnu číselnú rovinu, kráča životom akoby bez cieľa.

Pôsobenie vibračných cyklov

Život je skladačka rôznych zážitkov, príbehov a skúšok. Udalosti každého roka – od dátumu jedných narodením do tých ďalších – sa nesú v znamení vibrácie konkrétneho čísla. Preto poznáme 9-ročné vibračné cykly.

Keď viete, akým rokom prechádzate, lepšie sa naň môžete vopred pripraviť i následne pochopiť súvislosti a dôsledky daných zmien, udalostí, pocitov a energií. Keď určené úlohy nezvládnete, prestáva sa vám dariť a univerzálne zákony Vesmíru vás nepustia po špirále vývoja ďalej. Ak áno, rastiete do šťastia, životnej múdrosti a rovnováhy. Každým prežitým rokom a cyklom napokon vytvoríte originálne dielo – pestrofarebnú mozaiku Vášho života, skúseností a zážitkov.

Silvia Marisi Struhárová

Upravené: utorok, 13. september 2016, 20:50

Prečítané: 1109x

Čítať ďalej:Symbolika čísel a zladenie sa s ich vibráciou

© Profitmedia s.r.o., Partizánska 2, 811 03 Bratislava 1, 2010 - 2016 Designed by Blueartdesign.sk